Skip to content

PATĒRĒTS VAIRĀK NEKĀ 130 MILJONU REIŽU DIENĀ VISĀ PASAULĒ

Fanta ir otrs vecākais The Coca-Cola Company zīmols un otrs lielākais zīmols ārpus ASV.

1955

Apelsīnu Fantas vēsture

Starptautiskais “Fanta” zīmols tika radīts 1955. gadā Neapolē, Itālijā, kad Coca-Cola Export Corporation kļuva par pirmo uzņēmumu, kas ražoja un pārdeva apelsīnu Fantu, izmantojot vietējās citrusu sastāvdaļas.

DIZAINA PUDELE

Pazīstamais dizainers Reimonds Lovijs (Raymond Loewy) iesniedza 25 vai 30 gan pašas Fanta pudeles, gan logotipa dizaina paraugus. Izvēlēta tika porainā pudele ar Lovija divu virsotņu (twin-peaks) logotipu uz tās.

1960

FANTA IEKARO ASV

Fanta produktu līnija tika ieviesta ASV pēc tam, kad tās tirdzniecība bija uzsākta citās Latīņamerikas un Dienvidāfrikas valstīs.

1969

TIK LABI, IR JAUTRI BŪT IZSLĀPUŠAM

Līdz 1969. gadam, apelsīnu Fanta bija kļuvusi par visvairāk pārdoto dzērienu ar garšu pasaulē.

1970's

KĻŪSTAM MULTIGARŠĪGI

Līdz 1969. gadam, apelsīnu Fanta bija pasaulē visvairāk pārdotais dzēriens ar garšu, tāpēc tika uzsākta tā mākslinieciska pozicionēšana, kā dinamiskam, krāsu pilnam zīmolam.

FANTA CEĻO UZ KRIEVIJU

1979. gadā Fantas pārdošana tika uzsākta Padomju Savienībā, tādejādi turpinot tās globālo ekspansiju visā pasaulē.

1990's

FANTA KĻŪST PAR IECIENĪTĀKO TĪŅU DZĒRIENU ZĪMOLU

Jautru un priecīgu brīžu radīšanai draugu lokā… Fanta ir vislabākā.

2000's

FANTA AICINA TEVI SPĒLĒT

Laika posmā no 2000. līdz 2008. gadam Fanta ienāk tīņu spēļu un iztēles pasaulē, aicinot pusaudžus būt radošiem, spontāniem un ne tik nopietniem. Fantanas kampaņa tika uzsākta ASV.

ANIMĀCIJAS STILS

Starp 2008. un 2014. gadu Fanta sāka izmantot jaunu komunikācijas veidu, izmantojot animētus tēlus, kas gadu laikā ir attīstījušies.

ŠODIEN

FANTA IR LIELĀKAIS VAIRĀKU GARŠU ZĪMOLS VISĀ PASAULĒ

Pateicoties pieejamībai vairāk nekā 190 tirgos, Fanta ir kļuvusi par lielāko vairāku garšu zīmolu visā pasaulē. 2017. gadā Fanta prezentēja savu jauno izskatu – piepildīts ar augļiem, dinamisks, spēcīgs tieši tev un pusaudžiem visā pasaulē.