“Dabas brīvdienas” kopā ar Pasaules dabas fondu

2016. gada 4. Jūnijs

 

Limbažu pilsētā Lielezera krastā norisinājās Dabas aizsardzības brīvdienas, kuru laikā vairāk kā 80 uzņēmuma “Coca-Cola HBC Latvija” darbinieki kopā ar ģimenēm un Pasaules Dabas Fonda darbinieki veica Lielezera krastu sakārtošanas un piekrastes pļavas atjaunošanas darbus, šādi saglabājot dabas daudzveidību piekrastē un veidojot estētiski pievilcīgu vidi. Pasākuma dalībnieki krastmalā īstenoja kopšanas darbus, izcērtot atsevišķus kokus, krūmu grupas, savāca izcirstos krūmus no piekrastes pļavas, izveidoja atpūtas vietas un kāpnes uz ezeru. Savukārt gados jaunākie dabas draugi devās piedzīvojumu takā, kur veica dažādus uzdevumus.


Dabas brīvdienu ietvaros rīkota arī “Spoku tīklu” reida organizēšana ezerā, lai pārbaudītu nelegālu zvejas rīku klātbūtni ezerā, tostarp tādu, kas ilgstoši bijuši ezerā, turpinot zivju un ūdens dzīvnieku sapīšanos pamestajos tīklos, murdos. “Spoku tīklu” kampaņas pasākumi līdz rudenim notiks dažādos Latvijas novados. Par «Spoku tīklu» kampaņas turpmākam aktivitātēm informāciju var iegūt Pasaules Dabas Fonda mājas lapā: www.pdf.lv/.

 

“Jau vairākus gadu desmitus zvejas rīku izgatavošanā izmanto dabā ļoti lēni sadalošos sintētiskos materiālus. Vairums no zvejas rīkiem tiek norauti, pazaudēti vai atstāti ezeros, upēs, turpinot gūstīt zivis un citus ezera iemītniekus un pakļaujot tos neizbēgamai nežēlīgai bojāejai. Kā rāda pagājušā gada pieredze, realizējot pirmo “Spoku tīklu” kampaņu Latvijas iekšējos ūdeņos, atrodas daudz pazaudētu, vai neizņemtu zvejas rīku, kas turpina ķert zivis, putnus un citus ūdeņu iemītniekus, degradējot vides kvalitāti un ekosistēmu, tāpēc arī šogad kampaņa tiek turpināta ar uzņēmuma Coca – Cola HBC Latvia un Latvijas vides aizsardzības fonda atbalstu” Jānis Rozītis, Pasaules Dabas Fonda direktors.