Sākusies Latvijas veselības nedēļa!

Šodien oficiāli sākusies Latvijas Veselības nedēļa jeb MOVE Week, kas šogad 38 Eiropas valstīs norisināsies no 29.septembra līdz 5.oktobrim. Latvija šajā kampaņā piedalās jau trešo gadu un tās dalībnieku skaits ar katru gadu aug, šogad sasniedzot jau 35 000 cilvēku.

Par 100 miljoniem vairāk eiropiešu līdz 2020. gadam – tāda ir šīs Eiropā lielākās tautas sporta kampaņas vīzija. Move Week projekta organizētāju un to ģenerālsponsora Coca Cola mērķis ir popularizēt veselīgu dzīvesveidu un iesaistīt pēc iespējas vairāk cilvēku fiziskās aktivitātēs.

 

 

 

Latvijā Veselības nedēļas laikā notiks vairāk nekā 1000 dažādi bezmaksas pasākumi un aktivitātes visā Latvijā, kuros aicināti piedalīties visi iedzīvotāji neatkarīgi no vecuma, dzimuma un sportiskās sagatavotības. Pasākumu organizatori piedāvās fiziskās aktivitātes iedzīvotājiem visas nedēļas garumā, piemēram, skriešanu, nūjošanu, pārgājienus, riteņbraukšanu, lēkšanu ar lecamauklu u.c. Visus pasākumus var atrast mājas lapā www.sportsvisiem.lv, http://latvia.moveweek.eu vai pašvaldību mājas lapās.

Šogad pasākumu dalībnieku skaits ir dubultojies un Latvijas Veselības nedēļā 2014 piedalās vairāk nekā 100 dažādas pašvaldības, skolas, sporta klubi un citas organizācijas. Šis pasākums ir lieliska iespēja mudināt visus latviešus būt fiziski aktīviem, jo kā zināms, regulāras fiziskas aktivitātes ir lētākais un efektīvākais veids kā novērst dažādas saslimšanas un uzturēt sevi labā fiziskā formā.

Latvijas Veselības nedēļas ietvaros visi iedzīvotāji ir arī aicināti piedalīties Latvijas Nūjošanas Kausa 5.posmā, kas notiks 4.oktobrī, Rīgā, Vakarbuļļu pludmalē. Pieteikšanās anketu meklē mājas lapā www.sportsvisiem.lv.

MOVE Week jau trešo gadu organizē Starptautiskā Sporta un kultūras asociācija (ISCA) sadarbībā ar Eiropas Riteņbraucēju Federāciju un Eiropas valstu tautas sporta (sports visiem) nacionālajām organizācijām. Latvijā Veselības nedēļu koordinē Latvijas Tautas sporta asociācija (LTSA). Atbalsta Izglītības un zinātnes ministrija, Latvijas Sporta Federāciju padome, LDz Ritošā sastāva serviss. Projekta ģenerālsponors ir kompānija Coca Cola.